We zijn het ondertussen gewoon

Dominicanen gaan voor in de mis

gepost op: 26 april 2022

In Sint-Paulus zijn we het ondertussen gewoon dat onze pastoor en zijn medebroeders individueel of in groep de mis opdragen in onze parochie.

Voor een Antwerpse predikheer was dat ook in vroegere tijden een regelmatige opdracht in onze parochiekerk van toen. Dat lezen we in een ontvangstbewijs dat dominicaan F. Peeters op 15 april 1784 ondertekende. Hij had in de parochiekerk van Sint-Walburgis, de Antwerpse burchtkerk, 24 missen opgedragen en ontving daarvoor twaalf gulden.

28 cm hoog en 12 cm breed

Oproep: wie herkent dit opbject?

gepost op: 25 mei 2022

Medewerkers van de faculteit ontwerpwetenschappen (conservatie-restauratie metalen) van Universiteit Antwerpen hebben een object gerestaureerd dat al een poosje geleden is gevonden in de vloer van het huis aan de Zwartzustersstraat 9. Professor Patrick Storme en…

Lees meer

mooie tulpen

Lente in de pandgang

gepost op: 24 mei 2022

De Sint-Pauluskerk is in het bezit van een vijftal schilderijen waarop bloemenkransen rond een religieuze afbeelding te zien zijn. De schilderijen hangen in de pandgang, één daarvan is allicht van de hand van Daniël Seghers….

Lees meer

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte

We verzenden een wekelijkse nieuwsbrief met activiteiten en informatie over Sint Paulus.

Inschrijven