We zijn het ondertussen gewoon

Dominicanen gaan voor in de mis

gepost op: 26 april 2022

In Sint-Paulus zijn we het ondertussen gewoon dat onze pastoor en zijn medebroeders individueel of in groep de mis opdragen in onze parochie.

Voor een Antwerpse predikheer was dat ook in vroegere tijden een regelmatige opdracht in onze parochiekerk van toen. Dat lezen we in een ontvangstbewijs dat dominicaan F. Peeters op 15 april 1784 ondertekende. Hij had in de parochiekerk van Sint-Walburgis, de Antwerpse burchtkerk, 24 missen opgedragen en ontving daarvoor twaalf gulden.

Zalig trage plagerij

gepost op: 18 juli 2024

“Als je in Antwerpen bent, ga. Indien niet, overweeg dan om er naartoe te reizen voor deze uitzonderlijke ‘slow music’ ervaring.” (Phyl Terry, founder Slow Art Day NY, USA). Mis de unieke kans niet om…

Lees meer

in Oosterweel en in Reet

Selfsupporting

gepost op: 11 juli 2024

Op het kloosterdomein van de Antwerpse dominicanen was er onvoldoende voedsel voor de tientallen broeders en hun gasten. Maar geen nood, in Oosterweel hadden de paters visrecht én in Reet beschikten ze over een 30-tal…

Lees meer

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte

We verzenden een wekelijkse nieuwsbrief met activiteiten en informatie over Sint Paulus.

Inschrijven